BIP

O nas. Poznaj naszą paczkę.

Też lubimy się bawić :)

Już w żłobku dziecko uczy się zachowań i kontaktów z innymi dziećmi, tu zawiązują się pierwsze przyjaźnie i wzajemna pomoc koleżeńska.

 

Żłobek swoją działalność prowadzi od 1978 roku. Od 1992 roku organem prowadzącym i sprawującym nadzór nad działalnością żłobka jest Miasto Krasnystaw.

Obecnie żłobek jest jedyną tego rodzaju placówką działającą na terenie miasta położoną przy ul. Poniatowskiego 48 (obok Przedszkola nr 6 i zakładu „CORATEX”).

Teren żłobka jest obsadzony dużą ilością zieleni, która pięknie zdobi latem i zapewnia potrzebny cień. Budynek żłobka jest murowany, dwukondygnacyjny z przeznaczeniem dla trzech grup wiekowych. Każda grupa posiada odrębny kompleks pomieszczeń: sala zabaw, jadalnia, łazienka, sypialnia. Na piętrze znajduje się zadaszony taras dla najmłodszej grupy, natomiast dzieci starsze mogą wychodzić bezpośrednio z sali zabaw na taras i plac przed żłobkiem. Sale są widne, kolorowe, dobrze wyposażone w sprzęt i zabawki odpowiednie do wieku dziecka.

Staramy się zapewnić dzieciom serdeczną, domową atmosferę, prawidłowy rozwój psychomotoryczny i emocjonalno-społeczny nie tylko przez pracę opiekuńczą, a także poprzez różnorodne  zabawy dydaktyczne, manipulacyjne, muzyczne, plastyczne i ruchowe odpowiednie do wieku dziecka.

Gościmy u siebie kilka razy w roku Teatr dla Dzieci z Krakowa, organizujemy Mikołajki, zabawę choinkową, pamiętamy o Świętach Mamy, Taty, Babci i Dziadzia, a także o  innych świętach okolicznościowych.

Nasz personel.

Personel zatrudniony w żłobku posiada odpowiednie kwalifikacje do pracy na swoim stanowisku.

Opiekę nad dziećmi sprawują opiekunki dziecięce, które doskonale znają potrzeby dziecka, kierują się świadomością i intuicją że  dziecko często nie potrafi powiedzieć co mu dolega, lub czego oczekuje.

Wszyscy dbamy i staramy się zapewnić dzieciom serdeczną, pełną ciepła, zrozumienia i poczucia bezpieczeństwa domową atmosferę.

Opiekunki dziecięce

  
    Angelika Banach
    Edyta Bida
   
Justyna Bojarska

    mgr
Justyna Wiśniewska

    mgr Magdalena Waręcka
    Monika Kostrzewska
    Sylwia Szymańska


Pracownicy administracji i obsługi

    mgr Barbara Delikat - dyrektor
    mgr Justyna Piotrowska - główny księgowy
   
Joanna Kaźmierczak - intendent
    Jadwiga Bartyka - pracownik pralni
    Edyta Hawryluk - kucharka

    Honorata Kuc - pracownik do prac lekkich

    Emilia Troć - pracownik do prac lekkich

    Ewa Rozwałko - pracownik do prac lekkich