BIP

„MALUCH plus” 2017

 

 

W sierpniu zakończyły się prace remontowe służące adaptacji nieużytkowanej od lat części budynku Żłobka Miejskiego w Krasnymstawie do utworzenia nowej grupy. Dzięki dofinansowaniu, które Miasto Krasnystaw pozyskało w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH plus” 2017, udało się stworzyć warunki do przyjęcia dodatkowych 15 dzieci. Obecnie żłobek może otoczyć swoją opieką 75 najmłodszych mieszkańców Krasnegostawu.

Zadanie „Przebudowa pomieszczeń Żłobka Miejskiego w Krasnymstawie na potrzeby pobytu dzieci w wieku do lat 3 oraz zakup pierwszego wyposażenia nowo utworzonych miejsc” polegało na przeprowadzeniu gruntownej renowacji sali zabaw, sypialni, jadalni, łazienki i innych pomieszczeń z których korzystać mogą dzieci oraz personel żłobka. Do każdego z pomieszczeń zakupione zostało wyposażenie, w tym wiele zabawek i pomocy dydaktycznych. Dodatkowo wymieniono meble w kuchni oraz zakupiono sprzęt AGD.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku opieki i zabaw w Żłobku Miejskim w Krasnymstawie Burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz oraz Sekretarz Miasta Krzysztof Gałan uczestniczyli w skromnej uroczystości związanej z zakończeniem remontu i otwarciem nowej grupy.

 

Galeria

 

Galeria. Zobacz co się u nas dzieje.

 

 

 
 
 
 
 


Zapisy. Zaufaj nam!

Żłobek funkcjonuje przez cały rok z wyjątkiem dni wolnych od pracy w godzinach od  6-tej do 16-tej. W żłobku zapewnia się opiekę nad dzieckiem w wymiarze 10 godzin dziennie.

Zapisy dzieci do żłobka prowadzone są przez cały rok w ramach posiadanych miejsc. 

 

Przyjęcie dziecka do żłobka poprzedza:

  • szczegółowa rozmowa z rodzicami o dziecku tj. o dotychczasowym rozwoju, aktualnej diecie, przyzwyczajeniach,
  • przedstawienie rodzicom planu dnia, sposobu sprawowania opieki nad dziećmi, rodzajach zabaw i zajęć, oraz  specyfiki żywienia,
  • zapoznanie rodziców z placówką, przedstawienie personelu opiekuńczo-wychowawczego.

Wymagana dokumentacja przy zapisie dziecka:

  • karta zgłoszenia dziecka do żłobka wypełniona przez rodziców, lub opiekunów,
  • zaświadczenie lekarskie.

WYMAGANIA PRZY PRZYJĘCIU DZIECKA DO ŻŁOBKA:

1.    KARTA ZGŁOSZENIA
2.    ZAŚWIADCZENIE LEKARSKIE
3.    PAMPERSY
4.    UBRANKA NA ZMIANĘ
5.    CIAPKI
6.    CHUSTECZKI KOSMETYCZNE
7.    ŚLINIAKI (2 SZT.)


Odpłatność:

100 zł. - czesne za miesiąc
5 zł. - żywienie za 1 dzień

 

nr konta:

96 9610 0002 2010 0070 8254 0001

 

 

FAQ. Czyli pytania i odpowiedzi.

 

 

O nas. Poznaj naszą paczkę.

Też lubimy się bawić :)

Już w żłobku dziecko uczy się zachowań i kontaktów z innymi dziećmi, tu zawiązują się pierwsze przyjaźnie i wzajemna pomoc koleżeńska.

 

Żłobek swoją działalność prowadzi od 1978 roku. Od 1992 roku organem prowadzącym i sprawującym nadzór nad działalnością żłobka jest Miasto Krasnystaw.

Obecnie żłobek jest jedyną tego rodzaju placówką działającą na terenie miasta położoną przy ul. Poniatowskiego 48 (obok Przedszkola nr 6 i zakładu „CORATEX”).

Teren żłobka jest obsadzony dużą ilością zieleni, która pięknie zdobi latem i zapewnia potrzebny cień. Budynek żłobka jest murowany, dwukondygnacyjny z przeznaczeniem dla trzech grup wiekowych. Każda grupa posiada odrębny kompleks pomieszczeń: sala zabaw, jadalnia, łazienka, sypialnia. Na piętrze znajduje się zadaszony taras dla najmłodszej grupy, natomiast dzieci starsze mogą wychodzić bezpośrednio z sali zabaw na taras i plac przed żłobkiem. Sale są widne, kolorowe, dobrze wyposażone w sprzęt i zabawki odpowiednie do wieku dziecka.

Staramy się zapewnić dzieciom serdeczną, domową atmosferę, prawidłowy rozwój psychomotoryczny i emocjonalno-społeczny nie tylko przez pracę opiekuńczą, a także poprzez różnorodne  zabawy dydaktyczne, manipulacyjne, muzyczne, plastyczne i ruchowe odpowiednie do wieku dziecka.

Gościmy u siebie kilka razy w roku Teatr dla Dzieci z Krakowa, organizujemy Mikołajki, zabawę choinkową, pamiętamy o Świętach Mamy, Taty, Babci i Dziadzia, a także o  innych świętach okolicznościowych.

Nasz personel.

Personel zatrudniony w żłobku posiada odpowiednie kwalifikacje do pracy na swoim stanowisku.

Opiekę nad dziećmi sprawują opiekunki dziecięce, które doskonale znają potrzeby dziecka, kierują się świadomością i intuicją że  dziecko często nie potrafi powiedzieć co mu dolega, lub czego oczekuje.

Wszyscy dbamy i staramy się zapewnić dzieciom serdeczną, pełną ciepła, zrozumienia i poczucia bezpieczeństwa domową atmosferę.

Opiekunki dziecięce

  
    Angelika Banach
    Edyta Bida
   
Justyna Bojarska

    mgr
Justyna Wiśniewska

    mgr Magdalena Waręcka
    Monika Kostrzewska
    Sylwia Szymańska


Pracownicy administracji i obsługi

    mgr Barbara Delikat - dyrektor
    mgr Justyna Piotrowska - główny księgowy
   
Joanna Kaźmierczak - intendent
    Jadwiga Bartyka - pracownik pralni
    Edyta Hawryluk - kucharka

    Honorata Kuc - pracownik do prac lekkich

    Emilia Troć - pracownik do prac lekkich

    Ewa Rozwałko - pracownik do prac lekkich


   

   
   

 

Podkategorie