BIP

Aktualności.

„MALUCH plus” 2017

 

 

W sierpniu zakończyły się prace remontowe służące adaptacji nieużytkowanej od lat części budynku Żłobka Miejskiego w Krasnymstawie do utworzenia nowej grupy. Dzięki dofinansowaniu, które Miasto Krasnystaw pozyskało w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH plus” 2017, udało się stworzyć warunki do przyjęcia dodatkowych 15 dzieci. Obecnie żłobek może otoczyć swoją opieką 75 najmłodszych mieszkańców Krasnegostawu.

Zadanie „Przebudowa pomieszczeń Żłobka Miejskiego w Krasnymstawie na potrzeby pobytu dzieci w wieku do lat 3 oraz zakup pierwszego wyposażenia nowo utworzonych miejsc” polegało na przeprowadzeniu gruntownej renowacji sali zabaw, sypialni, jadalni, łazienki i innych pomieszczeń z których korzystać mogą dzieci oraz personel żłobka. Do każdego z pomieszczeń zakupione zostało wyposażenie, w tym wiele zabawek i pomocy dydaktycznych. Dodatkowo wymieniono meble w kuchni oraz zakupiono sprzęt AGD.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku opieki i zabaw w Żłobku Miejskim w Krasnymstawie Burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz oraz Sekretarz Miasta Krzysztof Gałan uczestniczyli w skromnej uroczystości związanej z zakończeniem remontu i otwarciem nowej grupy.